Alternate Text
پربازدیدترین اخبار
حمل و نقل دریایی
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: نوزدهمین مغروقه از 39 فروند مغروقه اروند رود خارج سازی شد.
۱۶:۳۰ ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
مدیران عامل سازمان بنادر و دریانوردی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
۱۵:۴۹ ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شرکت کشتیرانی کانتینری MSC سوئیس در نظر دارد بیش از 11 فروند کشتی کانتینری جدید مگا سایز را سفارش دهد که مجهز به سیستم اسکرابرهای گازهای خارجی خواهد بود.
۱۲:۵۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
در هفته گذشته، درآمد فله بر سوپراماکس با گذر از مرز 11 هزار دلار در روز شیب تند صعودی را در پیش گرفت.
۸:۳۱ ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
به دنبال فعالیت چارترینگ قوی در منطقه اقیانوس آرام، بازار هندی سایز به طور شگفت آوری شاهد هفته ای باثبات و روند صعودی نرخ کرایه حمل بود.
۱۵:۲۹ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
در رژه بزرگ نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس که در بلوار ساحلی شهر بندرعباس برگزار شد، ناوگان مسافری دریایی مرکز استان هرمزگان حضور پررنگی داشتند.
۱۲:۱۰ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
تمامی مالکان و اپراتورهای فله خشک شرکت کننده در دهمین گردهمایی کشتیرانی، خدمات دریایی و فراساحل سالانه Capital Link لندن معتقدند: صنعت فله خشک در مرحله آغازین بهبود قرار دارد.
۱۱:۴۷ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
انتقادهای بسیاری در زمینه کاهش انتشار آلاینده ها در صنعت کشتیرانی و اما و اگرهای آن مطرح شده است.
۱۰:۴۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
مدیرکل بندر ودریانوردی خرمشهر از افزایش 90درصدی حجم عملیات تخلیه و بارگیری کالا در نیمه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.
۱۴:۳۳ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
موسسه مشاوره کشتیرانی Drewry گفت: تجارت بازار کانتینری از آسیا به ساحل شرقی آمریکای جنوبی ECSA در مسیر رشد دورقمی در سال جاری میلادی قرار دارد، اما با این وجود کمتر از رشدی که در سال 2015 شاهد آن بودیم، خواهد بود.
۱۳:۴۲ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
با توجه به ادغام بخش کشتیرانی کانتینری در سه شرکت کشتیرانی بزرگ و رقیب ژاپنی، این سوال پیش می آید که آیا این روند به بخش های دیگر تجارت آنها مانند فله خشک نیز کشیده خواهد شد؟
۱۲:۳۳ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
شرکت حمل تانکر کشتیرانی مرسک دانمارک از سوی هلدینگ A.P. Moller خریداری شد.
۱۱:۵۹ ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
دبیر کل اتحادیه مالکان کشتی ایران خبر داد:
اتحادیه مالکان کشتی ایران باحضور در جلسات کمیسیون اقتصادی شورای عالی امنیت ملی بسته حمایتی برای حل مسائل و مشکلات مالکان کشتی تهیه کرده است که این بسته پس از تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی لازم الاجرا خواهد شد.
۱۰:۵۲ ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه مالکان کشتی و انجمن صنفی کارفرمایی مالکان کشتی ایران اعضای جدید هیئت مدیره این دو نهاد انتخاب و معرفی شدند.
۲۱:۲۰ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
رئیس اتحادیه مالکان کشتی ایران:
رئیس اتحادیه مالکان کشتی ایران گفت: مسئله مهم پیش روی بخش دریایی کشور این است که تسهیلات لازم برای ادامه حیات و توسعه این بخش از سوی دولت فراهم شود که قیمت سوخت یکی از مهم ترین این تسهیلات است و اگر دولت به این نکته توجه نکند، بخش خصوصی انتظار توجه از چه کسی و یا نهادی را داشته باشد؟
۲۰:۵۰ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
تقویت و بهبودی که بازار فله خشک از آغاز سه ماه دوم سال جاری آن را تجربه کرد، با افزایش چشم گیر شاخص بالتیک فله خشک BDI طی چند ماه گذشته، پایدار باقی مانده است.
۱۱:۴۶ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
به دنبال فعالیت قوی در ساحل شرقی آمریکای جنوبی و اقیانوس آرام درآمد فله بر هندی سایز به بالاترین سطح حداقل طی پنج ماه گذشته رسید.
۹:۳۵ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
Drewry اعلام کرد:
خط کشتیرانی تازه تاسیس کرۀ جنوبی موسوم به SM Line در راستای ملحق شدن به 20 خط برتر کشتیرانی دنیاست.
۱۴:۴۵ ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
گروه تحقیقی کلارکسونز لندن در جدیدترین تحلیل خود، بازار تانکرها، فله برها و سفارش ساخت شناورهای جدید را مورد بررسی قرار داد.
۱۴:۲۶ ۱۳۹۶/۰۶/۲۸
با صدور حکمی از سوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل جدید شرکت کشتیرانی جنوب-خط ایران منصوب شد.
۱۲:۳۷ ۱۳۹۶/۰۶/۲۷