Alternate Text
پربازدیدترین اخبار
صنایع دریایی
شرکت ملی نفتکش ایران در پیامی عروج شهادت‌گونه ۳۲ دریادل این شرکت را تسلیت گفت.
۹:۷ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
مدیرعملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس از تولید 17 میلیون و 700 هزار مگاوات ساعت برق در نیروگاه متمرگز پارس جنوبی خبر داد.
۱۱:۴۶ ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
از سوی ایرانول برای نخستین بار در کشور انجام شد؛
مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از عرضه روغن کشتی با همکاری پترو ناس برای نخستین بار در کشور خبر داد.
۱۵:۴۴ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
به دنبال جهش سه ماه چهارم، فعالیت اوراق تانکر در سال 2017 تقریبا به دوبرابر افزایش یافت.
۱۰:۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
یک فروند بارج هفت هزار تنی که به همت متخصصان و کارشناسان توانمند داخلی در شرکت کشتی سازی شناورسازان زیبا در خرمشهر طراحی و ساخته شده روز شنبه در مراسمی در رودخانه کارون به آب انداخته شد.
۱۲:۴۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی:
مجری طرح توسعه فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی از آمادگی نصب دو سکوی دریایی این فازها تا اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: سکوی 22A و 24A اسفند ماه امسال از یارد صدرا به موقعیت دریایی خود در پارس جنوبی حمل و نصب می شوند.
۱۵:۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
در سال 2017 میلادی، بازار سفارش ساخت فله بر و تانکر به ترتیب در قبضه یاردهای چینی و کره جنوبی قرار گرفتند، در بخش کانتینری عملکردها نزدیک بهم بود.
۱۲:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی:
مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی گفت: از تعداد 44 حلقه چاه این طرح، عملیات حفاری 22 حلقه چاه این فاز به طور کامل به اتمام رسیده است.
۱۵:۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
به دنبال بهبود فانتدمنتال های صنعت کشتیرانی، یاردهای اصلی کره جنوبی خبر از هدف گذاری بر روی افزایش دریافت سفارش های ساخت در سال 2018 دادند.
۱۱:۴۷ ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
دزدی دریایی،آدم ربایی، کارگوهای خطرناک و... ازآن دست خطرات امنیتی همیشگی در صنعت کشتیرانی به شمار می آیند، اما در راس در تمامی این خطرات، تهدید رو به رشد و فزاینده در سال 2018 میلادی، حملات سایبری خواهد بود.
۹:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی:
مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی گفت: با نصب نخستین سکوی اصلی فاز 14 تا پایان‌دی‌ماه، برداشت 500 میلیون فوت‌مکعب گاز غنی از این فاز تا بیست‌ودوم بهمن‌ماه محقق می شود.
۱۴:۴۲ ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال شش فروند شناور غرقی در آبهای استان بوشهر خارج می‌شود.
۱۱:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
بودجه ساخت شناورهای جدید در سال آینده در حالی به ارزش 114 میلیارد دلار اعلام شد که این رقم چالشی برای صنعت کشتی سازی به حساب می آید.
۱۱:۹ ۱۳۹۶/۱۰/۰۳
مدیر عامل کشتیرانی دریای خزر خبر داد:
مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر گفت: با دستور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گام موثری برای ایجاد اشتغال پایدار در یارد تعمیراتی صدرای شمال برداشته شد.
۱۱:۲۰ ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
زنجیره بلوکی (blockchain) زنجیره‌ای از سوابق به نام بلوک‌ها است که دائماً در حال رشد بوده و با استفاده از رمزنگاری (cryptography) داده‌ها به یکدیگر متصل و حفاظت می‌شوند.
۱۶:۰ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
شرکت حمل و نقل انرژی کشتیرانی کاسکوی چین CSET سفارش ساخت هفت فروند تانکر حمل نفت را به کشتی سازی (Guangzhou Shipyard International Company GSI هموطن داد.
۱۲:۱۷ ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
در آستانه ورود به سال جدید میلادی:
کشتی سازی صنایع سنگین هیوندایی کره جنوبی در روزهای پایانی سال جاری میلادی و در آستانه ورود به سال جدید میلادی، بزرگترین کشتی جهان را با سوخت LNG تحویل می دهد.
۱۳:۲۲ ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
کشتی سازان چین طی هفته گذشته بیشترین میزان سفارشات را دریافت کرد و در ردۀ نخست برترین ها قرار گرفت.
۱۴:۲۱ ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
با حضور معاون اول رئیس جمهوری:
مجتمع فولاد بندر شادگان و مجتمع فولاد کاوه اروند خرمشهر با حضور دکتر اسحاق جهانگیری به طور رسمی به بهره برداری رسید.
۱۳:۵۱ ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
ساخت یک مجتمع جدید پتروشیمی با ظرفیت تولید سالانه 335 هزار تن پروپان و پروپیلن در سایت دوم منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر آغاز شد.
۱۰:۴۹ ۱۳۹۶/۰۹/۱۵