Alternate Text
پربازدیدترین ها
دفاعی
سخنگوی وزارت امور خارجه فیلیپین از نگرانی کشورهای عضو اتحادیه آ سه آن به دلیل اتفاقات و تحرکات جدید در دریای جنوب چین خبر داد.
۱۵:۱۸ ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
مقامات دولتی دو کشور استرالیا و امارات متحده عربی پس از ملاقات با یکدیگر بر سر همکاری های نظامی دریایی به توافق رسیدند.
۱۷:۵۵ ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
با افزایش تنش ها در دریای جنوب چین یک گروهان نیروی دریایی آمریکا شامل یک فروند ناو هواپیمابر آمریکایی مسئول گشت زنی در این دریا شدند.
۱۶:۵۰ ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
چین با پیروی از تحریم های اعمال شده علیه کره شمالی، از پذیرش کشتی حامل زغال سنگ در بندر ونژو چین ممانعت کرد.
۹:۴۷ ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
چین از تصمیم خود برای احداث نیروگاه اتمی شناور در آب های این کشور خبر داد.
۱۵:۳۴ ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
هفته گذشته؛
گارد ساحلی لیبی از بازداشت جمعا یک هزار و 131 مهاجر غیر قانونی در سواحل غربی این کشور در هفته گذشته خبر داد.
۹:۵۰ ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
ماموران دریابانی خوزستان در چند عملیات جداگانه موفق شدند، 15فروند شناور حامل کالای قاچاق را در آبهای شمال غرب خلیج فارس را توقیف کنند.
۱۰:۵۶ ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
نخستین کشتی اقیانوس شناسی با نام کاوشگر خلیج فارس پس از تحویل به پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، به آب انداخته شد.
۱۴:۴۵ ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
اداره کل اطلاعات استان بوشهر اعلام کرد: هزار و و ۳۴۰ کیلوگرم مواد مخدر که از طریق دریا و از استان هرمزگان در حال انتقال به استان بوشهر بود، کشف و ضبط شد.
۱۴:۶ ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی ضرورت مقابله با کالا در دریا و آبهای سرزمینی را با هدف تقویت اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار داد.
۱۳:۲۱ ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
رئیس جمهور فیلیپین از مقامات چین در خصوص مبارزه با دزدی دریایی و حضور نیروهای مرتبط با گروه تروریستی داعش در آب های نا امن دریای جنوب چین درخواست کمک کرد.
۱۰:۱۰ ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان از توقیف دو شناور توسط ماموران دریابانی خبرداد که قصد داشتند از طریق آبراه اروندرود کالاهای قاچاق را در آبهای آبادان ترخیص کنند.
۸:۱۹ ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بزرگترین رزمایش دریایی ایران با عنوان ولایت 95 آخر بهمن ماه سال جاری در شمال اقیانوس هند در مدار 10 درجه شمالی عرصه بین‌المللی برگزار می‌شود.
۱۰:۵۳ ۱۳۹۵/۱۱/۱۰
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان، هندیجان را یکی از چهارگلوگاه اصلی ورود مواد مخدر به استان از مسیر دریایی عنوان کرد و گفت:با توجه به حساسیت های راه های دریایی در قاچاق مواد مخدر باید تدابیر لازم برای کنترل شدید این گلوگاه اتخاذ شود.
۹:۵۱ ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: رزمایش بزرگ دریایی ولایت 95 ماه آینده در آب‌های جمهوری اسلامی ایران و آب‌های بین‌المللی در شمال اقیانوس هند، برگزار خواهد شد.
۱۵:۸ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
خطای یکی از پرسنل هواپیمای متعلق به نیروی دریایی کره جنوبی منجر به شلیک سه فروند موشک به آبهای دریای ژاپن شد.
۱۳:۲ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
ماموران دریابانی دو قاچاقچی مواد مخدر را در سواحل بندر اروندکنار بازداشت کردند.
۱۲:۳۲ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد، براساس برنامه ریزی صورت گرفته، 9 فروند شناور در سال جاری میلادی اضافه خواهد شد.
۱۰:۴ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
دولت پاکستان با هدف عادی سازی و کاهش تنش با دولت هند اقدام به آزادسازی 220 ماهیگیر اسیر در این کشور کرد.
۱۳:۷ ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
استاندار سیستان وبلوچستان از پیگیری های لازم از سوی مسئولان ارشد جمهوری اسلامی ایران برای آزادی صیادان کنارک از چنگال دزدان دریایی سومالی خبر داد.
۸:۱ ۱۳۹۵/۱۰/۰۴