Alternate Text
پربازدیدترین اخبار
آموزش
رییس پارک علم و فناوری استان هرمزگان گفت : توجه به ظرفیت شرکت های دانش بنیان باعث می شود تا زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود.
۱۴:۳۵ ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
به منظور اعمال مدیریت بهینه بر ذخایر و بهره برداری پایدار از ذخایر میگو در هر سال به تفکیک هر استان، گشت های تعیین زمان آزاد سازی فصل صید میگو صورت می گیرد.
۱۰:۱۷ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همراهی بیش از ۴۰ نفر از مسئولان و اساتید این دانشگاه ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺁﺷﻨﺎﯾﯽ ﺑﺎ ﻇﺮﻓﯿﺖ ﻫﺎﯼ ﺑﻨﺪﺭﯼ ﻭ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ هرمزگان ﺍﺯ ﻣﺠﺘﻤﻊ ﺑﻨﺪﺭﯼ ﺷﻬﯿﺪ ﺭﺟﺎﯾﯽ ﺑﺎﺯﺩﯾﺪ ﮐﺮﺩﻧﺪ.
۱۱:۵۶ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
با همکاری دانشگاه جهانی دریانوردی :
تفاهم نامه سه جانبه آموزشی بین سازمان بنادر و دریانوردی، دانشگاه جهانی دریانوردی و دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.
۹:۳۰ ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
از سوی موسسه آموزشی کشتیرانی:
سمینار تخصصی موتورهای دریایی MAN B&W با حضور متخصصان و اساتید شرکت دانمارکی در محل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
۱۲:۴۹ ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
اولین دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی دریایی در کشور با دفاع از پایان نامه خود و دریافت نمره بسیار خوب از دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار فارغ التحصیل شد.
۱۱:۱۲ ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
رئیس بخش بیولوژی و ارزیابی ذخایر موسسه تحقیقات علوم شیلاتی از اتمام گشت ارزیابی ذخایر در آبهای دریای عمان خبر داد.
۱۱:۵۴ ۱۳۹۵/۰۸/۲۳
دانشجویان رشته برق و مخابرات دریایی دانشگاه دریانوردی چابهار نمی دانند باید در این دانشگاه بمانند و یا انتقالی بگیرند و بروند چرا که با وجود دریایی بودن نمی توانند دریا را تجربه کنند.
۱۱:۵۶ ۱۳۹۵/۰۸/۲۲
دوره های آموزشی" فرد منتخب در خشکی (DPA) و ممیزی داخلی سیستم مدیریت ایمنی بر اساس از سوی واحد آموزش موسسه رده بندی ایرانیان برگزار می شود.
۱۳:۲۲ ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
خط کشتیرانی فرانسه تصمیم دارد با همکاری یکی از دانشگاه های سنگاپور و از اواخر سال 2017 میلادی برای کارمندان ارشد خود مرکز آموزشی تاسیس کند.
۱۱:۴۰ ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
کتاب میراث دریانوردان ایرانی در بنادر چین (بنادر گوانجو،چوانجو، خانجو) به قلم محمد باقر وثوقی استاد تاریخ دانشگاه تهران توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشرشد .
۱۲:۵ ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، گشت تحقیقاتی ارزیابی ذخایر آبزیان آبهای خلیج فارس و دریای عمان آغاز شد.
۱۵:۹ ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
از زمستان سال جاری آغاز می شود:
ارزیابی ذخایر ماهیان کیلکا و خاویاری دریای خزر پس از توقف سه سال از زمستان امسال توسط شناور تحقیقاتی گیلان از سر گرفته خواهد شد.
۱۰:۵۴ ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
گشت دریایی اقیانوس­ شناسی در محدوده آب­ های جنوبی دریای خزر به منظور مطالعات جامع اقیانوس­شناسی، توسط محققان پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی انجام شد.
۱۵:۴۱ ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
شهردار بندر کنگ خبر داد:
شهردار بندر کنگ گفت: بزودی پایگاه جهانی لنج‌سازی و دریانوردی خلیج‌فارس در این شهر استقرار می‌یابد.
۱۲:۳۱ ۱۳۹۵/۰۷/۲۵
خبر خوب برای دانشجویان دریایی؛
رئیس دانشکده علوم و فنون دریایی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: سعی ما بر این است تا یک سال آینده طرحی را در وزارت علوم تصویب کنیم و برای اجرا به دانشگاه ها بسپاریم تا دانشجویان و متقاضیان درخواست خود را تا مقاطع بالاتر تحصیلی مطرح کنند.
۱۱:۲ ۱۳۹۵/۰۷/۱۳
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای مهارت‌افزایی کشتی و برگزاری دوره‌های آموزش دریانوردی و ارزیابی شایستگی دریانوردان نخستین مرکز شبیه‌سازی کشتی جنوب کشور دربوشهر افتتاح شد.
۱۶:۱ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
نخستین نمایشگاه اشاعه فرهنگ دریایی در استان هرمزگان به مناسبت هفته ملی دریانوردی طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان بندری و دریایی استان در سالن پایانه مسافری بندر شهیدحقانی بندرعباس آغاز بکار کرد.
۷:۱۸ ۱۳۹۵/۰۷/۰۷
دانشجویان دوره فرماندهی عملیات مشترک و مرکب دافوس ارتش جمهوری اسلامی در بازدید از بندر شهید رجایی با آخرین دستاوردهای متخصصان حوزه دریایی و بندری کشور آشنا ودر جریان جدیدترین وضعیت عملیاتی بزرگترین بندر تجاری قرار گرفتند.
۱۴:۴۸ ۱۳۹۵/۰۶/۲۰
رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: نخستین کشتی اقیانوس‌پیمای تحقیقاتی کشور تا پایان شهریورماه جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۰:۵۳ ۱۳۹۵/۰۶/۱۰