Alternate Text
پربازدیدترین ها
شیلات
پنج خدمه هندی یک شناور صیادی عربستان سعودی که به آب‌های ایران در خلیج فارس استان بوشهر تجاوز کرده بودند، بازداشت شدند.
۱۵:۲۷ ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید میگو در آب‌های استان بوشهر برای قایق‌های صیادی پنجم و برای لنج‌‌ها هفتم مرداد آغاز می‌شود.
۱۱:۱۴ ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
رئیس سازمان شیلات ایران:
رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با اجرای طرح‌های پرورش ماهی در نقاط ساحلی کشور تولید این آبزی از 600 هزار تن در سال تا پایان برنامه ششم به 800 هزار تن افزایش می‌یابد.
۱۰:۴۱ ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
بر اساس تصمیم پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور، صید میگوی صورتی در صیدگاههای شمال غرب خلیج فارس تا اطلاع بعدی ممنوع است.
۱۵:۴۷ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش خبر داد:
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: ماهی قزل‌آلای خال قرمز از گونه‌های حمایت شده کشور بوده که در طبقه‌بندی اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت و منابع طبیعی ( IUCN) به عنوان گونه در خطر انقراض در فهرست سرخ ثبت شده است.
۱۵:۴۵ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهرگفت: برای جلوگیری از فعالیت شناورهای فاقد هویت و پیشگیری از جرائم احتمالی، شناورهای صیادی استان بوشهر ملزم به نصب پلاک شناسایی هستند.
۸:۵ ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه تولید ۸۴ هزار تن ماهی در قفس تا پایان برنامه ششم توسعه در جزیره قشم خبر داد.
۱۱:۲۵ ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان از اجرای طرح بازسازی ذخایر بومی دریا در مناطق ساحلی سیستان وبلوچستان خبرداد.
۹:۵۸ ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: صید آبزیان در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر با اجرای طرح دریابس از امروز ممنوع است و هیچ صیادی با هیچ وسیله صیدی و در هیچ نقطه‌ای در استان بوشهر اجاز صید آبزیان ندارد.
۱۲:۵۰ ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
16 تیرماه انجام می شود:
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صیادی ‌بوشهر گفت: طرح دریابس از فردا در استان بوشهر اجرایی می‌‌شود و تا زمان تعیین صید میگو تجهیزات صیادی جمع‌آوری می‌شود.
۱۸:۴۴ ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مازندران از کشف 123 کیلو ماهی خاویاری در استان خبر داد و گفت: کشفیات ماهیان خاویاری 623 درصد افزایش داشته است.
۱۴:۳۱ ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
دبیر کل اتحادیه صادر کنندگان میگوی پرورشی از افزایش صادرات میگو های پرورشی تولید شده در سال گذشته به کشورهای عربی نظیر لبنان ، عمان و کویت خبر داد و گفت: در این میان لبنان بیشترین تقاضا را برای خرید میگوی پرورشی ایران را داشت.
۱۴:۴۱ ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
سهم صادرات میگوی پرورشی به اتحادیه اروپا در سال گذشته با رشد چشمگیر 522 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال ما قبل آن برخوردار شده است.
۱۰:۱۴ ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
معاون ‌‌اداره‌کل شیلات استان بوشهر‌:
معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات استان بوشهر گفت: در راستای پرورش میگو در اراضی ساحلی استان بوشهر تاکنون ذخیره سازی بچه میگو در 90 درصد استخرهای پرورشی انجام شده است.
۱۲:۴۶ ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
پس از یکسال
صیادان بوشهری که یک سال در زندان عربستان سعودی بودند، نیمه شب پنجشنبه به آغوش خانواده بازگشتند.
۱۳:۳۹ ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
هفت صیاد ایرانی اسیر عربستان وارد خاک ایران شدند.
۱۱:۲۳ ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
از 16 تیرماه
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: در آستانه فصل صید میگو برای جلوگیری از صدمه وارد شدن به ذخائر و زیستگاه آبزیان، طرح دریابس اجرایی می‌شود که امسال 16 تیر برای این مهم تعیین شده است.
۱۷:۵۵ ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
رکورد شکنی صادرات میگو ادامه دارد:
دبیر کل اتحادیه صادرکنندگان آبزیان کشور از تداوم رکورد شکنی صادرات میگوی ایران و پیشرفت چشمگیر این صنعت خبر داد.
۱۲:۳۹ ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
رئیس بخش بیولوژی و ارزیابی ذخائر پژوهشکده میگو در استان بوشهر گفت: برای تعیین زمان صید میگو در آب‌های خلیج فارس استان بوشهر گشت‌های تحقیقات دریایی فعالیت خود را از هفت تیر ماه آغاز می‎کنند.
۱۵:۳۳ ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رضوانشهر از برخورد قانونی با صیاد غیرمجاز یک قطعه ماهی آزاد در رودخانه منتهی به دریای خزر شفارود این شهرستان خبر داد.
۱۴:۲ ۱۳۹۶/۰۴/۰۴
با بهبود وضعیت جوی و کاهش سرعت باد، تردد قایق ها و شناورهای صیادی خوزستان در صیدگاههای شمال غرب خلیج فارس از سرگرفته شد.
۱۵:۲۳ ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان از مصوبه دولت برای تخصیص اعتبار به خانواده های صیادان در بند، ماهیگیران و مالکان لنج های آسیب دیده براثر دزدی دریایی در استان خبرداد.
۱۴:۵۶ ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
دادستان بوشهر:
دادستان بوشهر گفت: فوت صیاد بوشهری به سبب تیراندازی گارد مرزبانی عربستان به قایق صیادان بوشهری ضمن تشکیل پرونده در شعبه 3 بازپرسی دادسرای بوشهر از طریق وزارت امور خارجه نیز در حال پیگیری است.
۱۰:۳۹ ۱۳۹۶/۰۳/۳۰
مدیر کل شیلات گیلان از رهاسازی 10 میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی و سفید دریای خزر در تالاب سیاه درویشان صومعه‌سرا تا پایان تیر ماه امسال خبر داد.
۱۴:۲۳ ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: به علت وزش باد شدید ، سواحل استان مواج و طوفانی است.
۱۰:۲۲ ۱۳۹۶/۰۳/۲۷