Alternate Text
پربازدیدترین ها
شیلات
مدیر کل شیلات هرمزگان:
مدیر کل شیلات هرمزگان از آغاز طرح دریابست در آبهای هرمزگان باهدف حفظ ذخایر آبزیان از امروز یکم مهرماه خبر داد.
۱۶:۱ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از انجام هماهنگی‌های شیلات استان با نیروهای انتظامی و نظامی در اجرای طرح دریابست از یکم لغایت دهم مهرماه در آب‌های هرمزگان خبر داد.
۱۳:۱۷ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
معاون آبزی پروری اداره کل شیلات استان بوشهر با اشاره به ذخیره‌سازی یک میلیارد و 79میلیون قطعه بچه میگو در استخرهای پرورشی سواحل استان بوشهر گفت: کار برداشت میگو از استخرهای پرورشی استان بوشهر آغاز شده و تا پایان مهر ادامه دارد.
۱۴:۵۴ ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
مدیرعامل شرکت‌های تعاونی پره صیادی گیلان گفت: صیادان گیلانی از مسئولان می‌خواهند تا فصل صید از ابتدای مهرماه آغاز شود.
۱۰:۲۶ ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: در راستای حفظ ذخایر آبزیان، پیشگیری و مبارزه با صید غیر مجاز سه فروندشناور یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان بوشهر به آب انداخته شد.
۱۱:۱۴ ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
مدیرکل شیلات گیلان خبر داد:
مدیرکل شیلات گیلان از نصب سه هزار و 500 تن قفس پرورش ماهی در دریای خزر تا دو ماه آینده در سواحل این استان خبر داد.
۱۶:۷ ۱۳۹۶/۰۶/۲۱
استاندار گیلان خبر داد:
استاندار گیلان گفت: در گیلان به اندازه کافی زمین وجود ندارد و باید از ظرفیت آب بندان‌ها برای جبران عقب ماندگی در بخش شیلات استفاده شود.
۱۵:۱۳ ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
رئیس سازمان شیلات ایران خبر داد:
رئیس سازمان شیلات ایران از هدف‌گذاری صادرات 30 هزار تن قزل‌آلای تولید داخلی به خارج از کشور در سال 96 خبر داد.
۱۲:۳۲ ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان خبرداد:
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان با اشاره به وجود 107 واحد و کارخانه تولید وبسته بندی ماهی ومیگو در چابهار وکنارک از توافق شیلات باسازمان توسعه صنعتی ملل متحد(UNIDO) برای اجرای پروژه مشترک یک ساله در چابهار وکنارک خبرداد.
۱۰:۵۱ ۱۳۹۶/۰۶/۱۹
دبیر کل اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران، رتبه جهانی ایران در بخش پرورش میگو را سیزدهم عنوان کرد و گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های در حال انجام برای افزایش تولید، شاهد ارتقاء وضعیت جهانی صنعت میگو سالهای آینده باشیم.
۱۴:۵۳ ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
بر اساس آخرین آمار اعلام شده، ایران در بخش صنعت آبزی پروری در میان سایر کشورهای دنیا رتبه هفدهم را دارا است.
۱۴:۱۱ ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از آغاز صید تن ماهیان و شبه تن ماهیان در آبهای اقیانوس هند توسط صیادان ایرانی از هفته آینده خبر داد.
۹:۵۲ ۱۳۹۶/۰۶/۰۸
آغاز صید میگو در آبهای خوزستان؛
بر اساس اعلام پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور، صید میگو در صیدگاههای شمال غرب خلیج فارس از امروز هفتم شهریور تا اطلاع بعدی آزاد شد.
۹:۳۹ ۱۳۹۶/۰۶/۰۷
پایان زود هنگام صید میگو در آبهای بوشهر
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: بنا به اعلام پژوهشکده میگوی کشور، امروز روز پایان صید میگو در آبهای بوشهر خواهد بود.
۱۱:۲۲ ۱۳۹۶/۰۶/۰۶
پنجم شهریور ماه؛
پروژه ساخت بندر صیادی شهید باهنر به عنوان تنها بندر صیادی کشور با عمق آبخور زیاد برای پهلوگیری کشتی های بزرگ صیادی، پنجم شهریور ماه به مناقصه گذاشته خواهد شد.
۱۰:۴ ۱۳۹۶/۰۵/۳۱
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از افزایش صید میگوی دریایی در آبهای استان خوزستان خبر داد.
۱۳:۲ ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
مدیر کل دفتر سواحل و زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به گرمای شدید آب و هوا در منطقه عسلویه گفت: بدون شک مرگ مرجان های منطقه عسلویه، تابستان امسال به بیش از 95 درصد خواهد رسید.
۱۰:۳۹ ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به لنچ های دارای کارگر ایرانی که صید به مقدار کافی و عملکرد شفافی داشته باشند و در زمینه فعالیت آنان هیچ نقطه ابهامی وجود نداشته باشد، خدمات ارائه می شود.
۱۱:۱۸ ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: افزایش بی سابقه صید میگوی دریایی در آبهای خلیج فارس، ناشی از اعمال دریا بس 20 روزه قبل از شروع فصل صید این گونه با ارزش دریایی بوده است.
۱۰:۵۴ ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
معاون اداره‌کل شیلات استان بوشهر گفت: در 16 روز گذشته صیادان استان بوشهر بیش از 1008 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 57 درصد افزایش دارد.
۱۵:۴۷ ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
جمعی از صیادان به حضور کشتی‌های چینی وصید غیرمجاز ترال انتقاد کردند که به گفته مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان مجوز های یک تادوماهه کشتی های صید ترال تنها برای صید ماهی های غیرماکول است.
۱۲:۲۰ ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
مدیر کل دفتر امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران از رشد 53 درصدی صید میگوی دریایی در آبهای استان بوشهر خبر داد.
۱۱:۷ ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
معاون آبزی‌پروری اداره کل شیلات گیلان توسعه پرورش ماهی در قفس در دریای خزر را از موضوع‌های مهم عنوان کرد و گفت: شرکت‌های نروژی به منظور اجرای طرح پرورش ماهی در قفس وارد عرصه شدند و در مورد سازه‌های قفس در دریا و آبزی‌پروری در آب‌های داخلی همکاری می‌کنند.
۱۱:۲۴ ۱۳۹۶/۰۵/۱۸
فرماندار شادگان گفت:ادامه عملیات احداث اسکله صیادی در بندرگاه شادگان در گرو تامین اعتبار لازم از سوی دستگاههای اجرایی است .
۱۰:۱۴ ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
مدیرکل شیلات گیلان خبر داد:
مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه سالانه 70 هزار تن آبزیان پرورشی و دریایی در این استان تولید می‌شود گفت: ایجاد پایانه صادراتی محصولات دریایی در گیلان از اهداف شیلات است.
۱۵:۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۰