Alternate Text
آرشیو گردشگری
لطفا تاریخ مورد نظر را انتخاب نمایید:
از تاریخ: تا تاریخ:

مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ورود کشتی های کروز به کشور در زمستان سال آینده خبر داد.
۱۱:۳۰ ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
مقامات کنیایی از احداث ترمینال کشتی های کروز به ارزش 3.4 میلیون دلار خبر دادند.
۱۶:۴ ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری ایران ازکشتی زمرد بازدید کرد.
۱۰:۵۹ ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
با ایجاد تسهیلات در مسیر بندرعباس- عمان؛
به منظور افزایش سفرهای دریایی از طریق خط کشتیرانی فعال در مسیر بندرعباس- بندر خصب از سوی سرمایه گذار این خط دریایی، تسهیلاتی برای مسافران در زمینه خرید بلیت در نظر گرفته شد.
۱۲:۴۸ ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
مدیر کل برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری جلسه ستاد ساماندهی سواحل در وزارت کشور خبر داد.
۱۴:۳۶ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
اشیا به دست آمده در لایه نگاری محوطه تاریخی تم مارون واقع در حوزه خلیج فارس نشانگر انجام فعالیت های صنعتی نظیر فلزگری، شیشه گری و سفالگری دربین جوامع این دوره است.
۱۳:۳۱ ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
در واکنش به درج خبر افزایش نرخ سوخت در مانا؛
در پی درج خبر افزایش قیمت سوخت کشتی میرزا کوچک خان، نرخ سوخت این کشتی به حالت سابق بازگشت.
۱۰:۱۱ ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
مراحل تکمیلی و اجرایی فاز دو ساماندهی موزه ژئوپارک قشم هم اکنون آغاز شده است و پیش بینی می شود سال آینده شاهد بهره برداری از آن باشیم.
۱۰:۱۸ ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
عملیات ساخت موزه جنگل دریایی حرا از سوی سازمان منطقه آزاد قشم در زمینی به وسعت 400 متر مربع در روستای سهیلی این جزیره با تخصیص اعتبارات قابل توجه آغاز شده است.
۱۱:۵۶ ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
آوریل 2017 انجام می شود:
رای نهایی برای پرونده ژئوپارک قشم به منظور ورود مجدد این ژئوپارک در لیست ژئوپارک های جهانی، فروردین ماه سال آینده همزمان با آوریل 2017 میلادی،صادر خواهد شد.
۱۱:۳۱ ۱۳۹۵/۱۰/۰۶
مدیر عامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش از انجام مذاکرات و اقدامات لازم جهت ورود کشتی کروز به ناوگان سفرهای دریایی کیش در راستای توسعه این بخش خبر داد.
۱۵:۳۷ ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان، یکی از اصلی ترین راه های توسعه سفرهای دریایی در مسیر چابهار و عمان را راه اندازی کنسول گری عمان در شهرستان چابهار جهت تسهیل در صدور ویزا اعلام کرد.
۱۱:۵۲ ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
آلمان کشتی کروز جدید موسوم به World Dream را که برای خط کروز آسیایی ساخته است، به آب انداخت.
۱۰:۳۳ ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
با سرمایه گذاری خارجی احداث می شود؛
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از آغاز عملیات اجرایی احداث بزرگ ترین پروژه آکواریوم و باغ خزندگان کشور با سرمایه گذاری خارجی در راستای ایجاد و توسعه زیر ساخت های تفریحی و گردشگری منطقه آزاد انزلی در ماه آینده خبر داد.
۱۱:۴۹ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از فعال شدن جزیره هندورابی تا نوروز 96 و آغاز تورهای گردشگری این جزیره خبر داد.
۱۳:۲۳ ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
نخستین همایش گردشگری دریایی به عنوان مهم ترین گام در راستای توسعه این بخش از صنعت گردشگری قرار بود در تاریخ های 23 و 24 آذر ماه با حضور عالی رتبه ترین مقامات وزارت خانه های عضو کمیته گردشگری دریایی در عسلویه بوشهر برگزار شود اما عدم برگزاری آن موجب برهم خوردن تمام برنامه ریزی ها و پیگیری های صورت گرفته شد؛ همایشی که فعالان بخش خصوصی به برگزاری آن و توجه به بخش گردشگری دریایی امید بسته بودند.
۱۳:۳۲ ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
دی ماه آغاز خواهد شد؛
کاوش های باستان شناسی روی دو کشتی تاریخی واقع در سواحل تالش و رودسر، دی ماه امسال از سوی پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری آغاز خواهد شد.
۹:۰ ۱۳۹۵/۰۹/۲۰
برای نخستین بار، کاوش های باستان شناسی بندر تاریخی سیراف با همکاری مشترک پژوهشکده باستان شناسی، پژوهشگاه ملی علوم جوی و اقیانوس شناسی و دانشگاهی از کشور فرانسه آغاز شد.
۱۵:۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
کارگاه آموزشی باستان شناسی زیرآب با همکاری مشترک پژوهشکده باستان شناسی و یونسکو و حضور اساتیدی از انگلستان و دانمارک در بندر گنگ هرمزگان برگزار شد.
۱۰:۴۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
مدیر اداره بندر و دریانوردی کیش از تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۳۳۴ هزار و ۸۱۲ تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بندر کیش خبر داد.
۹:۷ ۱۳۹۵/۰۹/۱۵
معاون فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بیش از 90 درصد گردشگران ورودی به جزیره قشم از طریق سفرهای دریایی به این جزیره وارد می شوند.
۱۶:۱۳ ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
با ورود پرندگان مهاجر به تالاب های استان مازندران شاهد رونق تورهای طبیعت گردی با محوریت پرنده نگری در استان مازندران هستیم.
۹:۵۹ ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
مدیر کل اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان درباره وضعیت گردشگری تالاب انزلی گفت: تالاب انزلی در فصل پاییز و زمستان همچون سایر مواقع سال از رونق خوبی برخوردار است.
۱۳:۳۶ ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
با برش نخستین تکه ازفولاد در کشتی سازی STX فرانسه، ساخت نسل جدیدی از کشتی های کروز در این کشتی سازی آغاز شد.
۱۲:۱۳ ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
پانزده آذر ماه امسال، چندین پروژه توریستی در جزیره قشم و نقاط مختلف ساحلی این جزیره به بهره برداری خواهد رسید.
۱۳:۱۰ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
فرماندار نوشهر از رشد 12 درصدی گردشگری ساحلی در این شهرستان طی سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد.
۹:۵۷ ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان، مطالعات لازم به منظور ساخت موزه کشتی های غرق شده در خرمشهر در حال انجام است.
۱۴:۴۱ ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
برگزاری جشن ها، جُنگ ها و جشنواره های ساحلی در محل های سالم سازی شنا و نیز راه اندازی نمایشگاه های ساحلی و ارائه محصولات فرهنگی و صنایع دستی از جمله اقداماتی است که توسط نواحی مقاومت بسیج شهرستان های ساحلی مدیریت می شود.
۱۳:۲۷ ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
طی سه سال اخیر انجام شد:
دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی استان گیلان از کاهش 60 درصدی میزان غرق شدگی ها در آبهای گیلان طی سه سال گذشته خبر داد.
۱۱:۳۸ ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی استان گیلان گفت: از ابتدای شروع طرح های سالم سازی در خرداد ماه تاکنون هیچ گونه اعتبار ملی از محل وزارت کشور جهت تامین حقوق ناجیان غریق دریافت نشده است.
۱۲:۱ ۱۳۹۵/۰۸/۲۶