Alternate Text
پربازدیدترین ها
محیط زیست
در مرکز آشوراده:
گروه امداد و نجات فوک خزری در مرکز درمانی و تحیقاتی جزیره آشوراده از سال 2008 میلادی تاکنون موفق به نجات 79 فوک خزری شده که تمامی این موارد با همکاری مستقیم صیادان امکان پذیر شده است.
۱۱:۳۰ ۱۳۹۵/۱۱/۰۱
در آخرین گردهمایی "پستانداران دریایی نیم کره شمالی"، آکادمی علوم روسیه رسما اعلام کرد که قصد ساخت مرکز درمانی و تحقیقاتی فوک خزری در منطقه داغستان روسیه رادارد.
۱۲:۳۶ ۱۳۹۵/۱۰/۲۹
مدیر کل دفتر زیست بوم های دریایی معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از همکاری مشترک سازمان شیلات ایران و سازمان حفاظت محیط زیست در راستای توسعه پایدار پرورش ماهی در قفس خبر داد.
۱۰:۱۲ ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
کشتی ژاپنی شکار وال که به صورت غیر قانونی اقدام یه شکار وال در آبهای استرالیا کرده بود از سوی بالگرد گشت دریایی استرالیا شناسایی و متوقف شد.
۱۵:۴۰ ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
دو شرکت کشنی رانی یونانی به دلیل عدم رعایت قوانین حفاظت از محیط زیست مبلغ 2.7 میلیون دلار جریمه شدند.
۸:۵۲ ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
در ماهشهر :
مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون در ماهشهر از اجرای طرح تصفیه پساب صنعتی این مجتمع با استفاده از دانش بومی خبر داد.
۹:۳ ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
بندر بوسان کرۀ جنوبی (BPA)، تفاهم نامه ای با اتحادیۀ مالکان تامین سوخت این کشور (KOSSA) امضا کرد که به موجب آن اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار آلودگی دریا را در این بندر انجام شود.
۱۲:۲۰ ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
سازمان بنادر و دریانوردی سنگاپور به دنبال الزامات ضروری برای تردد شناورها، مجوز بررسی سوخت شناورها را برای 51 شرکت صادر کرد.
۱۱:۵۳ ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
کمپین ملی و بین المللی حمایت و صیانت از رودخانه کارون، از سوی دوستداران محیط زیست خوزستان تشکیل شد.
۸:۳۶ ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
به منظور بکارگیری رویکرد زیست‌بومی درحفاظت، مدیریت و بهره‌برداری خردمندانه از تالابهای کشور فرآیند تدوین برنامه مدیریت تالاب بین‌المللی خور باهو و خلیج گواتر آغاز شد.
۱۴:۳۶ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
با پیگیری استاندار خوزستان، وزارت نیرو موظف شد آب سد کوثر را رهاسازی کند تا دوباره آب در رودخانه خشکیده زهره در بندر هندیجان جاری شود.
۱۲:۳۶ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
معاون سازمان آب و برق خوزستان گفت: سالانه حدود 21میلیارد متر مکعب از آورد رودخانه کارون به اروندرود و خلیج فارس می ریزد.
۹:۲۱ ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
با همکاری نهادهای خودجوش مردمی، NGO ها و سمن های محیط زیستی و طی یک عملیات جهادی، بخش زیادی از گیاه مهاجم سنبل آبی از سطح تالاب انزلی جمع آوری شد.
۹:۴۴ ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از برگزاری مراسم روز جهانی تالاب ها با شعار« تالاب‎ها برای کاهش خطر بلایای طبیعی» با حضور دست اندرکاران و مسئولان ملی و بین المللی حوزه تالاب ها در استان خوزستان خبر داد.
۱۱:۱۰ ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
تحقیقات اخیر محققان آمریکایی از وجود 15 خطر نفت ِشن و ماسه برای بستر اقیانوسها خبر می دهد.
۱۲:۱۴ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
حال تالاب انزلی خوب نیست؛
امسال در مجموع اعتبارات استانی و ملی، مبلغ شش میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به منظور ادامه پروژه های حفظ و احیای تالاب بین المللی انزلی تخصیص یافته است.
۹:۳۲ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
در چند روز اخیر رودخانه زهره که از داخل بندرگاه هندیجان عبور می کند به طور کامل خشک شده است.
۷:۴۸ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
معاون اول رییس جمهوری گفت: روند مطلوب احیای دریاچه ارومیه بر اساس نقشه راه ادامه خواهد یافت.
۱۰:۲۵ ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بر احیای دو تالاب بین المللی شادگان و هورالعظیم در استان خوزستان با هدف بهبود وضعیت زیست محیطی منطقه تاکید کرد.
۹:۵۹ ۱۳۹۵/۱۰/۰۵
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: آلودگی های دریای خزر درحدی نیست که زندگی آبزیان و ساکنان شهرهای ساحلی را به خطر اندازد و سبب بیماری شود اما در هر صورت نمی توان آلودگی دریای خزر را انکار کرد.
۱۰:۴۴ ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح های مقابله با پدیده ریزگردها در استان های بزرگ درگیر این پدیده زیست محیطی، در دست اجراست.
۱۴:۲۱ ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
به دلیل آلودگی هوا
عملیات تخلیه و بارگیریِ بندر تیانجین به دلیل قرار گرفتن آلودگی هوا در وضعیت قرمز تا 21 دسامبر سال جاری میلادی متوقف شد.
۱۵:۲۱ ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
جمعی از شهروندان و دوستداران عضو تشکل های زیست محیطی در اعتراض به اجرای طرح های انتقال آب از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی ایران برای چندین بار در سال جاری در ساحل غربی کارون در اهواز زنجیره انسانی تشکیل دادند.
۱۰:۹ ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
کارون بزرگترین رودخانه ایران در پی بارندگی های شدید پائیزی در مناطق بالادست طغیان کرد.
۹:۵۰ ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان هرمزگان از انجام اقدامات مهم از سوی این اداره کل در راستای پیشگیری و کاهش مخاطرات محیط زیست دریایی در آبهای استان هرمزگان خبر داد.
۹:۴۷ ۱۳۹۵/۰۹/۱۳