Alternate Text
پربازدیدترین ها
محیط زیست
مدیر بهره برداری سد گتوند از تدوین برنامه ای خبر داد که به موجب آن بخش از آب شور سد گتوند که در آینده ممکن است، مشکلات زیست محیطی برای استان خوزستان ایجاد کند به خلیج فارس منتقل می شود.
۱۴:۳۰ ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
مدیرکل هواشناسی خوزستان از حرکت پرشتاب و سریع یک توده گرد و خاک از بیابان های جنوبی عراق به سمت مناطق ساحلی خوزستان بخصوص شهرهای بندری آبادان و خرمشهر خبرداد.
۹:۳۱ ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
از 25 اسفند آغاز می شود:
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای طرح مسیر سبز – ساحل پاک در 6 استان کشور از 25اسفند ماه 1395 لغایت 15 فروردین 1396 خبر داد.
۱۶:۶ ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر از شکل گیری یک تالاب مصنوعی (انسان ساز) در شمال خرمشهر خبر داد.
۹:۵۹ ۱۳۹۵/۱۲/۲۰
استاندار خوزستان گفت: طرح انتقال آب از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی ایران توجیه زیست محیطی ندارد.
۱۶:۳۲ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
مدیر بخش اکولوژی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور از تشکیل ستاد بحران در استانداری های استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان به منظور مقابله با شکوفایی جلبکی با محوریت موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور خبر داد.
۱۲:۴۰ ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان از کشف لاشه یک نهنگ در سواحل جاسک خبر داد.
۱۲:۳۹ ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
مدیریت بحران استانداری خوزستان اعلام کرد: یک توده گرد و خاک از جنوب عراق و مناطق شمالی عربستان سعودی از روز پنجشنبه به مناطق ساحلی و مرکزی خوزستان نفوذ خواهد کرد وهوای این مناطق را تحت تاثیر قرارمی دهد.
۱۱:۵۶ ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
کاهش تراز آب دریای خزر در سال های اخیر به دلیل تداوم خشکسالی در اکثر حوضه های آبریز این دریا و کاهش میزان ورودی آب است .
۸:۱۴ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
استاندار هرمزگان گفت: در راستای گسترش همکاری های مشترک و افزایش توانمندی های علمی و اجرایی در حوزه های مرتبط با محیط زیست تفاهم نامه ای میان استانداری هرمزگان و دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران منعقد شد.
۸:۲۰ ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
رئیس جمهور بر حل فوری معضلات زیست محیطی بخصوص پدیده نفسگیر ریزگردها در استان خوزستان تاکید کرد.
۱۰:۲۱ ۱۳۹۵/۱۲/۰۶
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بر مشارکت منطقه ای و بین المللی برای فائق آمدن بر مشکلات و چالش های زیست محیطی کشور بخصوص استان خوزستان که با این پدیده نامیمون بیشتر درگیر است تاکید کرد.
۲۱:۴ ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به همراه خانم معصومه ابتکاررئیس سازمان حفاظت محیط زیست از یکی از کانون های اصلی گرد و خاک در جنوب شرق اهواز بازدید کرد.
۲۰:۵۷ ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح مباره با مشکلات زیست محیطی خوزستان با بسیج همه امکانات وارد مرحله جدیدی شده است.
۱۴:۳۹ ۱۳۹۵/۱۲/۰۵
آموزش های مردمی حفاظت از فوک خزری اکنون توسط گروه های بومی و با کمک و همراهی مرکز فوک خزری ایران در مدارس، دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان صورت می پذیرد.
۱۰:۵ ۱۳۹۵/۱۲/۰۴
مدیر کل دفتر بررسی آلودگی های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ابزار سازمان حفاظت محیط زیست برای بهبود کیفیت سواحل، تدوین و اجرای طرح مدیریت محیط زیست در صنایع پتروشیمی است،
۱۶:۱ ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
ساخت یک پروژه تجاری-گردشگری که قرار بود در ساحل بندرعباس احداث شود با پیگیری‌های حقوقی از سوی شهرداری بندرعباس، متوقف شد.
۱۱:۴۸ ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
تداوم گرد و خاک
توده گرد وغباری که از روزشنبه وارد مناطق ساحلی و مرکزی خوزستان شده، میزان آلاینده ها را تا 22 برابر حد مجاز افزایش داده است به طوری که ساکنان جنوبی خوزستان با مشکلات تنفسی روبه رو شده اند.
۸:۴۲ ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
دانشمندان از کشف قاره ای جدید در اقیانوس آرام خبر دادند.
۱۵:۴۴ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان از خشک شدن کامل رودخانه زهره در بندر هندیجان پس از یک دوره 60ساله خبر داد.
۸:۵۶ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
مدیرکل هواشناسی خوزستان از حرکت یک توده گرد وخاک از بیابان های جنوبی عراق به سمت مناطق ساحلی و مرکزی خوزستان خبر داد.
۸:۴۴ ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
بررسی آلاینده های زیست محیطی در بخش های مختلف فوک های خزری به عنوان حیوانی که در راس هرم غذایی اکوسیستم خزر قرار گرفته اند، بهترین راه جهت کنترل وضعیت آلودگی های این دریاچه است.
۱۶:۳۵ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
خوزستانی ها در چهار روز اخیر به تداوم آلودگی های زیست محیطی ناشی از گرد وخاک و سخت شدن زندگی در این استان اعتراض کردند.
۱۳:۴۵ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
مقامات دریایی نیوزیلند از نجات 240 وال گرفتار در آبهای کم عمق خلیج گلدن در این کشور خبر داد.
۱۱:۴۹ ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
تب مخالفت با انتقال آب سرشاخه های کارون به فلات مرکزی ایران بالا گرفت به طوری که یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان در اظهار نظری تازه گفت: در صورت اجرای این طرح خوزستان به ویرانه ای تبدیل خواهد شد.
۱۳:۱۳ ۱۳۹۵/۱۱/۲۲