Alternate Text
پربازدیدترین ها
محیط زیست
رئیس اداره دریایی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: هنوز پرچم‌های سلامت در برخی از شناگاه‌های مازندران نصب نشده است که باید هر چه سریع‌تر نسبت به نصب این پرچم‌ها اقدام شود.
۱۲:۴۹ ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان خبرداد:
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: دستگاه جمع‌آوری پسماند و سنبل آبی از تالاب انزلی از کشور کانادا وارد بندرعباس شده و به‌زودی وارد گیلان می‌شود.
۹:۳۴ ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد اولین مسابقه نوآوری برای مبارزه با ریختن پسماند پلاستیکی در دریاها را برگزار می کند.
۱۵:۲۲ ۱۳۹۶/۰۴/۲۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه استانداری اکنون متولی طرح‌های سالم‌سازی دریا است، اظهار کرد: طرح‌های سالم‌سازی دریا در 36 نقطه ساحل گیلان در حال اجراست اما ساحلی که می‌توان استفاده کرد،فضای بیشتری را در بر می گیرد.
۱۶:۳۵ ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
ادامه گرمای سوزان و طاقت فرسا و متعاقب آن قطعی برق در برخی مناطق ساحلی خوزستان ، سبب ایجاد اختلال در زندگی عادی مردم و نیمه تعطیل شدن ادارات و سازمان های دولتی در این مناطق شده است.
۱۱:۱۷ ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
فرماندار تالش از راه‌اندازی هفت طرح سالم‌سازی دریا در نوار ساحلی این شهرستان خبر داد.
۲۲:۱ ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
فرماندار رشت خبر داد:
فرماندار رشت از راه‌اندازی 11 طرح سالم‌سازی دریا و شناگاه‌ها همزمان با عید فطر در سواحل این شهرستان خبر داد.
۱۱:۱۲ ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
مدیر مرکز ملی مطالعات و تحقیقات دریای خزر با اشاره به بحث آلودگی نفتی در دریای خزر گفت: حل معضل آلودگی نفتی در خزر نیازمند برنامه‌ریزی پایش جامع از نظر آلودگی و مدیریت یکپارچه آلودگی نفتی در سواحل این دریاست.
۱۲:۴۱ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
استاندار خوزستان از ورود آب رودخانه کرخه به عنوان مهمترین تامین کننده تالاب هورالعظیم به بخش عراقی این تالاب در غرب خوزستان خبر داد.
۱۰:۳۸ ۱۳۹۶/۰۳/۲۹
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از فاجعه ای تحت عنوان ورود 51 تریلیون قطعه پلاستیکی به دریاهای جهان و افزایش سرعت نابودی دریاها بر اساس روند فزاینده ورود پلاستیک ها و ماکروپلاستیک ها خبر داد.
۱۵:۱۴ ۱۳۹۶/۰۳/۲۷
وضعیت اکوسیستم تالاب بین‌المللی انزلی به صورت مداوم در حال تغییر بوده و مدیریت اکوسیستم و انجام فعالیت‌های پایش برای نجات این تالاب ضروری است.
۱۴:۱۸ ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود برخی ار روستاهای محروم در جنوب سیستان وبلوچستان را آبرسانی می کند.
۲۱:۱۰ ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بندرانزلی گفت: تخریب تالاب بین‌المللی انزلی در دو دهه گذشته و وجود سازه‌های غیرمجاز در حاشیه این تالاب خسارتی جبران‌ناپذیر بوده و احیای آن زمان‌بر است.
۱۴:۵۰ ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
همزمان با هفته محیط زیست
همزمان با هفته حفاظت محیط زیست دوستداران طبیعت جنگل‌های حرا در پارک ملی دریایی دیر- نخیلو را در بخش بردخون شهرستان دیر پاکسازی کردند.
۱۴:۲ ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
از ابتدای تیر
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای فاز اول طرح پرچم‌گذاری شناگاه‌ها از ابتدای تیرماه در سواحل شمال کشور خبر داد.
۱۲:۰ ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
مدیرکل دفتر زیست بوم های دریایی گفت : خروج آمریکا از معاهده پاریس بدان معنا است که عزم جدی در دولت آمریکا برای کمک به توسعه پایدار وجود ندارد.
۱۰:۵۷ ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
فرماندار آستارا خبر داد:
فرماندار آستارا از استقرار ناجیان غریق در طرح‌های سالم‌سازی این شهرستان خبر داد.
۱۰:۳ ۱۳۹۶/۰۳/۲۰
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از افتتاح 25 طرح سالم‌سازی دریا همزمان با عید فطر در شهرستان‌های مختلف این استان خبر داد.
۱۲:۵۰ ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
مشاور ارشد تیم کارشناسی جایکا در پروژه مدیریت تالاب انزلی گفت: پایداری فعالیت‌های احیا و حفاظت موجب خروج تالاب بین‌المللی انزلی از فهرست مونترو می‌شود.
۱۳:۳۲ ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان خبر داد:
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از اجرای طرح‌های پایلوت احیای تالاب انزلی با مشارکت جایکای ژاپن تا سال ۲۰۱۹ خبر داد.
۱۳:۳۰ ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان:
مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان از پاکسازی نوار ساحلی و مصب رودخانه مرزی آستارا خبر داد و گفت: شرایط برای بازسازی ذخایر دریای خزر در مناطق تحت مدیریت محیط زیست آستارا فراهم شد.
۱۱:۲۰ ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
رئیس جمهور در نامه های جداگانه ای به وزارت امور اقتصاد و دارایی و سازمان حفاظت محیط زیست، سه قانون مصوب مجلس را برای اجرا، ابلاغ کرد.
۱۲:۲۹ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
نماینده خرمشهر:
نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تعلل در شروع عملیات لایروبی اروندرود ، رونق بنادر کشورهای همجوار از جمله بندر فاو عراق را بدنبال خواهد شد.
۹:۰ ۱۳۹۶/۰۳/۰۸
رئیس اداره حفاظت محیط زیست رضوانشهر از پاکسازی پارک ساحلی این شهرستان از زباله خبر داد.
۱۷:۰ ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
فرماندار آستارا از آماده سازی دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای بازگشایی طرح‌های سالم‌سازی دریا از هفته جاری در این شهرستان خبر داد.
۱۶:۲۷ ۱۳۹۶/۰۳/۰۷