Alternate Text
پربازدیدترین ها
محیط زیست
با نمایان شدن چند جزیره؛
رودخانه کارون به تازگی با سربرآوردن چند جزیره در محدوده آن با بحران جدید زیست محیطی روبه رو شده است.
۹:۱۷ ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، اعضاء شورای اسلامی اهواز، احزاب و تشکل های مختلف سیاسی استان خوزستان و ... در نامه ای رسمی به رئیس جمهور مخالفت خود را با ادامه طرح های انتقال از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی ایران اعلام کردند.
۱۵:۳۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۷
نفتکش سانچی که روز گذشته در دریای چین شرقی غرق شد، یک لکه نفتی به وسعت ۱۰ مایل (حدود ۱۶ کیلومتر) از خود برجای گذاشت.
۱۸:۲۳ ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
با کاهش شدید آب؛
معاون سازمان آب و برق خوزستان از کاهش شدید آورد (دبی)آب رودخانه کارون خبر داد.
۱۰:۲۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
پس از گذشت بیش از 10 ماه از انجام مقدمات لازم برای ثبت فوک خزری در کتاب قرمز روسیه، هیچ و خبر و نشانه ای از مدارک تهیه شده وجود ندارد.
۱۰:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
همچنان که به ضرب العجل ژانویه 2020 سازمان بین‌المللی دریانوردی ( آیمو ) برای استفاده از سوخت با سولفور کمتر از نیم درصد نزدیک تر می شویم، پیش بینی می شود، مالکان گزینه نصب اسکرابر را جدی تر خواهند گرفت.
۱۰:۴۰ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
طرح جامع توسعه جزیره هندورابی با تایید موازین زیست محیطی به تصویب هیئت دولت رسید.
۱۰:۱۱ ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
نماینده شادگان در مجلس شورای اسلامی وضعیت زیست محیطی تالاب بین المللی شادگان را فوق بحرانی توصیف کرد.
۱۳:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
جلوگیری از نشت مواد نفتی به هنگام سوخت گیری در بنادر صیادی، الزام شناورها به تحویل زباله و استقرار سیستم دریافت و دفع زباله از جمله اقدامات سازمان شیلات در راستای حفاظت از محیط زیست دریاهای کشور است.
۱۸:۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون ایجاد صندوق بین‌المللی جبران خسارت آلودگی نفتی ، کنوانسیون کنترل آب توازن و رسوبات کشتی و کنوانسیون کنترل سیستم‌های مضر ضد خزه ملحق شده است.
۱۱:۱۵ ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
مدیر کل دفتر سواحل و زیست بوم های ساحلی سازمان حفاظت محیط زیست از تداوم تلاش ها برای حفاظت از پناهگاه حیات وحش شبه جزیره میانکاله خبر داد.
۱۲:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: دومین و سومین بیوم غنی زیستی دنیا به ترتیب جوامع مرجانی و جنگل های مانگرو در آبهای ساحلی استان وجود دارد.
۱۰:۳۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۸
هماهنگ کننده سازمان منطقه ای راپمی گفت: این سازمان در نظر دارد تا طی برنامه ای تاثیر گرد و غبار بر بروی آبزیان خلیج فارس و دریای عمان را بررسی کند.
۱۷:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
خبرنگار محیط زیست مانا رتبه سوم مسابقه کنوانسیون منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریایی خلیج فارس و دریای عمان راپمی ROPME را کسب کرد.
۱۷:۲ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
از سوی سازمان حفاظت محیط زیست تدوین شد؛
مدیرکل دفتر بررسی‌ آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از ارجاع استاندارد نحوه دریافت فضولات نفتی به شورای عالی محیط زیست خبر داد.
۱۶:۵۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
به زودی صورت می گیرد؛
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه فاز اول پهنه بندی توسعه مکران اجرایی شده است از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم پهنه بندی در سواحل مکران خبر داد.
۱۴:۵۵ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
طی آخرین بررسی ها در آذر ماه امسال،
مدیر کل دفتر زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نتایج بررسی ها در آذر ماه سال جاری نشان می دهد ٩٠ درصد آبسنگ های مرجانی جزایر خارکو، خارگ و فارس دچار سفید شدگی شده اند و دیگر قابل برگشت نیستند.
۱۰:۲۷ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
کارگاه تخصصی محیط زیست دریایی و نقش اصحاب رسانه در تنویر افکار عمومی با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان منطقه ای محیط زیست خلیج فارس و دریای عمان (راپمی) با حضور جمعی از صاحب نظران این حوزه برگزار شد.
۹:۲۴ ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
مدیر کل دفتر آلودگی های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از انجام برنامه ریزی هایی برای بازدید از سکوی نفتی امیرکبیر در دریای خزر طی سال جاری خبر داد.
۱۲:۱۳ ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست هرمزگان، پایش مستمر آبهای ساحلی استان در زمینه پدیده کشندقرمز از طریق مرکز تحقیقات هرمز و سنجش آلاینده های استان را در جلوگیری از آلودگی آبهای هرمزگان بسیار موثر دانست.
۱۱:۴ ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
مطالعه جدید انجام گرفته از سوی موسسه لویدزرجیستر لندن و مرکز خدمات مشاوره ای دریایی دانشگاه UMAS، نشان می دهد شناورها با آلودگی صفر درصد ZEVs جهت دستیابی به هدف کربن زدایی نقش حیاتی را بر عهده دارند.
۱۳:۴۵ ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
مدیر کل دفتر آلودگی های دریایی معاونت محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از شناسایی چهار شناگاه آلوده در شهرستان بندرعباس از مجموع پنج شناگاه فعال در هرمزگان خبر داد.
۱۲:۲ ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
مدیر کل دفتر آلودگی های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از ابتدای امسال تا کنون، شش مورد نشت نفتی در آبهای کشور گزارش شده است.
۱۲:۵۹ ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
فرماندار هندیجان برداشت صدف از سواحل بندر بحرکان هندیجان را ممنوع اعلام کرد.
۱۰:۱۵ ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
با پایش های میکروبی صورت گرفته در سال جاری در مجموع 71 شناگاه فعال در استان های گیلان و مازندران از سوی کارشناسان محیط زیست، 15 شناگاه آلوده شناسایی شد که از این تعداد سه شناگاه در گیلان و 12 شناگاه در مازندران فعالیت می کنند.
۹:۴۴ ۱۳۹۶/۰۹/۲۹