Alternate Text
پربازدیدترین ها
محیط زیست
انتظار می رود، بازار جهانی بانکرینگ LNG شاهد نرخ رشد سالانه ترکیب 62.5 درصد تا سال 2023 باشد.
۱۵:۱۷ ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
به دنبال انتشار تصاویری از مرگ دسته جمعی تعداد قابل توجهی از عروس‌های دریایی در بخش مختلف از ساحل بندرعباس، این مسئله مورد پیگیری قرار گرفت و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان دراین ارتباط توضیحاتی ارایه کرد.
۱۴:۴۱ ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
صنعت کشتیرانی همچنان باید مسیری طولانی را تا رسیدن به دنیایی با انتشار کربن کمتر طی کند.
۱۰:۴۶ ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
مدیر کل دفتر بررسی آلودگی های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از افزایش شناگاه های تحت پایش میکروبی در سال آینده خبر داد و گفت: این امر اقدامی مهم در راستای شناسایی هر چه بیشتر تعداد شناگاه های آلوده به میکروب محسوب می شود.
۱۲:۴۱ ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
همکاری بی نظیر بخش صنعت، لجستیک و حمل و نقل برای پاکسازی محیط زیست از پلاستیک در بندر آنتورپ بلژیک صورت می گیرد.
۱۱:۳ ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
با تصویب مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی:
سرپرست معاونت امور مجلس دفتر حقوقی و امور مجلس گفت: مالیات سبز در لایحه مالیات بر ارزش افزوده فصل ویژه ای را به خود اختصاص داده است .
۱۰:۴۴ ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
مدیرکل محیط زیست هرمزگان:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان گفت: بندرگاه خمیر مجوز ساخت از سوی محیط زیست را ندارد و طرح آن نیازمند اصلاحات اعلام شده است.
۱۰:۲۹ ۱۳۹۶/۰۸/۰۸
اجرای طرح جامع مدیریت و حفاظت از محیط زیست مناطق ساحلی جنوب کشور در استان هرمزگان آغاز شد.
۱۵:۲۸ ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
به زودی انجام می شود:
مدیر کل دفتر بررسی آلودگی های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از ایجاد ستاد ملی تعیین خسارت زیست محیطی با منشا فراملی خبر داد.
۱۱:۶ ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
صید کوسه ها به دلیل تقاضای بالای گوشت به ویژه باله آن جهت تهیه سوپ در چین، باعث به خطر افتادن جمعیت این گونه های مهم شده است.
۱۲:۳۵ ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
با همکاری مشترک وزارت نفت، سازمان بنادر و دریانوردی و سازمان حفاظت محیط زیست تا پایان سال جاری حداقل از سه سکوی نفتی خلیج فارس، بازرسی های لازم صورت خواهد گرفت.
۱۳:۲۰ ۱۳۹۶/۰۷/۲۹
شناگاه های خزر تغییر می کند؛
شناگاه های دائمی نوار ساحلی شمال کشور که دارای نواقص زیست محیطی هستند باید تا بهمن ماه امسال نسبت به رفع این نواقص اقدام کنند تا مجوز فعالیت در فصل تابستان سال آینده برای آنها صادر شود.
۱۲:۵۹ ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگرانی خود را از پیشروی آب دریا(خلیج فارس) به اروندرود و متعاقب آب از بیان رفتن بخش کشاورزی آبادان و خرمشهر اعلام کردند.
۱۰:۳۲ ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح توسعه سواحل مکران، نگاه گردشگری و محیط زیستی ندارد.
۱۰:۱۴ ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از ورود سالانه 90میلیون متر مکعب فاضلاب به رودخانه کارون خبر داد.
۱۱:۵ ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مدیر کل اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان با اشاره به تداوم رکود خط مسافری دریایی چابهار- عمان پس از یکسال از راه اندازی آن گفت: این امر برخلاف آنچه بود که پیش بینی می شد.
۱۲:۵۸ ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
یک مقام سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد:
مدیر کل دفتر سواحل و زیست بوم های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: پایش های انجام شده توسط کارشناسان محیط زیست دریایی در نقاط مختلف خلیج فارس حاکی از سفیدشدگی بیش از 90 درصد مرجان های این خلیج است.
۱۲:۸ ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
رئیس جمهوری لایحه کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با اولویت استان های ساحلی و کلان شهرها با مشارکت بخش غیر دولتی را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
۱۶:۳۸ ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
صنعت کشتیرانی روزانه حدود 2.5 میلیون بشکه از نفت کوره را مصرف می کند و قرار است این سوخت به سوی استفاده از سوخت کم سولفور یا سوخت گازوئیل دریایی تغییر یابد.
۱۲:۳۳ ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست:
فرهنگ سازی دریایی به بودجه نیاز دارد و باید بخشی از بودجه سالانه نهادهای دریایی به فرهنگ سازی این بخش اختصاص یابد.
۱۱:۱ ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
مسئول مرکز درمانی و تحقیقاتی فک خزری جزیره آشوراده گفت: جریمه شکار هر قلاده فک خزری، 15 میلیون تومان تعیین شده است.
۱۰:۲۸ ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
انتقادهای بسیاری در زمینه کاهش انتشار آلاینده ها در صنعت کشتیرانی و اما و اگرهای آن مطرح شده است.
۱۰:۴۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
مخالفت ها با انتقال آب کارون به فلات مرکزی ایران با ورود امام جمعه موقت اهواز و عضو مجلس خبرگان به این موضوع ، بالا گرفت.
۱۰:۱۶ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
دبیر موسسه مردم نهاد مشق آفرینش از برگزاری هشتمین برنامه جنگل کاری تالابی استان هرمزگان در تالاب بین المللی خور خوران خبر داد.
۱۲:۵۶ ۱۳۹۶/۰۶/۳۱
با حضور ارگان های دریایی کشور :
کارگاه آموزشی دو روزه مشترک ایران و فرانسه در زمینه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی (ICZM) با حضور نمایندگانی از ارگان های دریایی کشور و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان های ساحلی برگزار شد.
۱۶:۱۶ ۱۳۹۶/۰۶/۲۹